Władysławowo – miejsce dla seniorów?

Lato to najlepszy czas, aby skorzystać z pobytu nad Morzem Bałtyckim. Baza noclegowa oferuje dla seniorów całą gamę wygodnych apartamentów [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wladyslawowo,0.html]. Dodatkowo aktywny wypoczynek można połączyć z leczniczymi właściwościami morza. Wspaniała lokalizacja Władysławowa sprawia, że turyści spędzają wiele czasu podczas długich spacerów. Warto wtedy zwiedzić miasteczko i skorzystać z usług kawiarenek, zjeść pyszne lody lub napić się kawy.

Bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu jest obecnie nordic walking, w wielu pensjonatach istnieje możliwość wypożyczenia odpowiedniego sprzętu i skorzystania z krótkiego kursu, który przygotuje do wycieczek z kijkami brzegiem morza. Dodatkowo istnieje sporo miejsc, w których można wypożyczać rowery i odbywać dalsze wycieczki. Trzeba wybrać się do Hallerówki – muzeum, które było letnią rezydencją generała Józefa Hallera. W owym miejscu możemy zobaczyć wiele pamiątek związanych z życiem Józefa Hallera, jego osobiste rzeczy, listy a także dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat funkcjonowania Błękitnej Armii. Mały drewniany domek zabierze nas w czasy II wojny światowej.

Warto również wybrać się na wycieczkę do Pucka, gdzie znajduje się Muzeum Ziemi Puckiej [https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Ziemi_Puckiej], w którym możemy zobaczyć dzieje szpitalnictwa, które swoją historią sięgają XIV wieku. Dowiemy się tam ciekawostek na temat kaszubskiej medycyny ludowej. Będąc w tym muzeum nie można pominąć oddziału o nazwie "Kamienica Mieszczańska", która pokaże nam dzieje osadnictwa na ziemiach puckich, sięgając epoki kamienia. Podczas pobytu warto zobaczyć sanktuarium w Swarzewie. Jak głosi legenda podczas tonięcia statku załoga modląca się do figurki Matki Boskiej została ocalona i bezpiecznie doprowadzona do lądu. Na miłośników roślin czeka największa kolekcja kaktusów w Polsce, którą można oglądać w Rumi. Zbiory obejmują ponad 6500 gatunków różnych kaktusów. Wstęp jest bezpłatny, co jest dodatkową zaletą tego miejsca. Pobyt nad morzem można urozmaicić sobie wycieczką do Trójmiasta czy na Hel gdzie jest wiele ciekawych atrakcji i miejsc do zobaczenia, które są dostosowane do indywidualnych zainteresowań turystów.

Jedna myśl na temat “Władysławowo – miejsce dla seniorów?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>