Węgierska Górka koniecznie na urlop

Węgierska Górka – tak ciekawa nazwa zwiastować może tylko jeszcze ciekawszą historię. I w rzeczy samej tak jest – z nazwą tej polskiej wsi związana jest nawet legenda, dotycząca początków powstawania tej miejscowości jak i losów całej Żywiecczyzny. Otóż, na obszar ten mieli chrapkę także Węgrowie, którzy przysięgali, że tereny te prawowicie im się należą – w tym samym czasie kieszenie ich spodni wypchane miały być ziemią z Węgier. Fortel się nie udał, ale za to miejscowość zyskała powód, dla którego przybrała taką, a nie inną nazwę. Węgierską Górkę zamieszkuje około cztery tysiące osób, co sprawia, że jest z niej nawet całkiem przyzwoita w swej wielkości wieś. Od 2009 roku przeżywa swój rozkwit turystyczny, dzięki czemu skutecznie rozwija się tutaj baza noclegowa. Hasło, jakie powinno wpisać się w wyszukiwarkę, brzmi "noclegi Węgierska Górka" i dzięki niemu będziemy mogli przejrzeć najnowsze i najlepsze oferty noclegowe, z których na pewno wybierzemy dla siebie korzystne warunki zakwaterowania na nadchodzący czas urlopowy.

Węgierska Górka jest świetnym miejscem do wypadów w góry, zarówno Beskidu Żywieckiego, jak i Śląskiego. Nie są to najwyższe góry, ale również przynoszą wiele ciekawych atrakcji związanych z podziwianiem tutejszych krajobrazów. Charakterystycznym przemysłem dla tych stron był od wczesnych lat XIX wieku ten związany z żelazem. Pierwsza huta powstała na tym terenie pochodzi z 1838 roku. Dzięki rozwijającemu się przemysłowi wieś mogła rozwijać się i czerpać niewymiernie korzyści dla wszystkich mieszkańców. W dwudziestoleciu międzywojennym wieś posiadała nawet status zimowiska i przybywało do niej około 1500 turystów, co dodatkowo wzbogaciło te rejony. Dzisiaj przybywa ich tutaj więcej, ponieważ klimat, krajobrazy oraz ciekawa historia są ważnymi czynnikami dla każdego, kto marzy o tym, by jego wakacje były spędzone w najlepszy z możliwych sposobów. Nic dodać, nic ująć – Węgierska Górka to miejsce, które koniecznie trzeba rozważyć jako cel swojego urlopu. Ciekawe okoliczności przyrody i wiele interesujących atrakcji uświetnia to miejsce, sprawia, że koniecznie trzeba je rozważyć jako miejsce swojego urlopu. Nie zwlekaj, już dzisiaj poszukaj stosownych dla Ciebie ofert, zarezerwuj miejsce i przybywaj w te progi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>