Wakacje w słonecznej Stegnie

W poszukiwaniu miejsc na odpoczynek po ciężkim roku pracy, warto wyruszyć w podróż do Stegny. Jest to wymarzone miejsce na aktywne spędzenie czasu. Poza szaleństwami w nadmorskich kąpieliskach, można wybrać się na szlak pieszy lub rowerowy. Gęsta, 200-kilometrowa sieć ścieżek turystycznych prowadzi przez najbardziej malownicze tereny. Na turystów czeka ponad 6 tysięcy noclegów (Stegna ➪ meteor-turystyka.pl) w komfortowych willach, pensjonatach, kwaterach prywatnych i ośrodkach wypoczynkowych. Jest też wiele domków letniskowych, gospodarstw agroturystycznych, kempingów i pól namiotowych. Każdy znajdzie tu swoje idealne miejsce na odpoczynek.

Szczególnie atrakcyjny dla turystów jest pas wydm piaskowych porośniętych lasami sosnowymi. Spacer takim borem przepełnionym zapachem żywicy to fajna forma odpoczynku. Sezon wakacyjny to okres, w którym Stegna i pobliski Jantar organizują wiele imprez kulturalnych. Festyny, koncerty, a także mecze piłki nożnej i siatkowej. Wszędzie pełno muzyki i roześmianych twarzy. W kościele w Stegnie organizowany jest coroczny Festiwal Muzyki Organowej, na który przyjeżdżają najwięksi artyści zarówno polscy jak i zagraniczni. W pobliskim Jantarze odbywają się zawody w poławianiu bursztynu. Mają one rangę Mistrzostw Świata. Jest to również miejsce Ogólnopolskiego Zlotu Żeglarskiego. Miłośnicy sportów wodnych mają wtedy swoje święto.

Od niedawna Stegna swoim gościom oferuje loty widokowe nad Mierzeją Wiślaną (więcej ➪wikipedia.org). Jest to niezapomniana przygoda i wrażenia, które na zawsze pozostają w pamięci. Przyjazd nad morze dla osób na co dzień mieszkających w miastach zalanych betonem to wspaniała propozycja. Nie jest tutaj tak gwarno i tłoczno jak w innych kurortach, więc i warunki do odpoczynku są dużo lepsze. Każdy może wybrać taki sposób spędzania wolnego czasu jaki mu najbardziej odpowiada. Aktywne wędrówki, sportowe rywalizacje, czy po prostu leniuchowanie na plaży. Nie ma tutaj atrakcji na miarę wielkich miast ale jest coś ważniejszego: cisza, spokój i fantastyczny klimat. Gościnność mieszkańców Stegny widać na każdym kroku. Dużą zaletą są też ceny noclegów, sporo niższe niż w pobliskich miejscowościach wypoczynkowych. Jest to miejsce, które przyciąga i sprawia, że chce się tutaj jeszcze wrócić. Może chociaż na weekend albo krótki urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>