Parki rozrywki, port morski i plaża – część atutów Łeby

Łeba to niesamowicie piękna nadmorska miejscowość, położona w województwie pomorskim. Lokalizacja pomiędzy Morzem Bałtyckim, Jeziorem Sarbsko, a Jeziorem Łebsko, z dodatkowo przepływającymi tędy rzekami: Łebą i Chełstem powoduje, że tutejszy krajobraz oraz klimat, są jednymi z najprzyjemniejszych na całym wybrzeżu. W pełni korzystać możemy z tego faktu, decydując się na wynajęcie pokoju (Łeba ➺ noclegi) z obszernej oferty, jaką zapewnia tutejsza baza noclegowa. Malownicze widoki każdego poranka, motywują do działania. Łeba to wspaniała propozycja dla aktywnych osób, ceniących sobie ogrom rozrywki, którą gwarantuje nam pobyt w tym kurorcie.

Łeba znana jest z pięknych plaż, tu znajdziemy ich aż trzy. Dodatkowo niezwykłym walorem są tak zwane ruchome wydmy, czyli nasypy piaskowe, przemieszczające się dzięki dominującym wiatrom. Osada posiada czysty i szeroki brzeg, na którym znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, gastronomie i inne udogodnienia. W miejscowości są też dwa porty, jeden zorganizowany dla kutrów rybackich, drugi funkcjonuje jako przystań jachtowa. Rejs po Bałtyku kutrem albo jachtem to wspaniały pomysł, z którego warto skorzystać.

Oferta rozrywek dla najmłodszych także jest dostępna i ciekawie przygotowana. W Łebie znajdziemy dwa Lunaparki oraz kilka Paków Rozrywki. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić Zagrodzie Dinozaurów, w której znajdziemy modele o wysokości dochodzącej do 13 metrów i długości przekraczającej 45 metrów. Jest tu również ścieżka archeologiczna, wioska indiańska, skansen oraz mini ZOO i komnata bursztynowa. To prawdziwa skarbnica wiedzy, w której znajdziemy jeszcze wiele innych niespodzianek.

Discovery Park to kolejna odsłona miejsca zabaw dla dzieci, tym razem skupiona na części edukacyjnej. Pobyt tutaj nie tylko sprawi nam przyjemność, ale i pozostawi ślad w postaci nowych informacji. W Łebie jest jeszcze wiele innych salonów zabaw i parków rozrywki, a zapoznanie się ze wszystkimi wymagałoby długiego pobytu w kurorcie. Ważne jest zatem, aby zapoznać się z pełną ofertą i wybrać propozycje najciekawsze.

Podczas spędzania wakacji w Łebie, propozycją wartą rozważenia jest wyprawa na szlaki turystyczne. Tych w okolicy jest kilka, a każdy przemierzać możemy w dogodny sposób. Pieszo, rowerem czy też konno. Tutejsza roślinność jest bowiem niesamowicie rozwinięta i piękna, tworząc tym samym wyjątkowe zakątki, które przypominają rajski ogród. To miejscowość letniskowa, która z każdym rokiem rozszerza swoją propozycję turystyczną. Wybór Łeby, jako celu wakacyjnej podróży, to gwarancja udanego wypoczynku i zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>