Nowy Targ pełen możliwości

Wiele jest górskich miejscowości, w których przyjemnie spędzimy urlop na stoku lub też na szlaku – przykładową jest opisywana ostatnio Szklarska Poręba. Dzisiaj czas na kolejne miejsce godne uwagi. Tak jak Zakopane jest stolicą Tatr, tak i Podhale ma swoją stolicę. Miastem tym jest Nowy Targ. Nie jest tak znany jednak jak Zakopane. Jest miastem małym, chociaż na Podhalu największym i liczy sobie około 35 tysięcy mieszkańców. Każdy z nazwy zna to miejsce lub też prawie każdy, ale wiele osób zapewne zastanawia się, po co miałoby się tam udać. Jak się okazuje powodów jest kilka, a miasto to może nas niejednym zaskoczyć.

Nowy Targ to przede wszystkim baza do wypadów w góry. W zimie narciarskich, a w lecie pieszych. Stoki narciarskie ulokowane są przy samym nowym Targu, w masywie górskim Gorce, jak i niedaleko w Tatrach. Chociaż aby poszusować po Tatrach lub pochodzić po nich w lecie, będziemy musieli z Nowego Targu podjechać odrobinę, to zdecydowanie taniej i łatwiej będzie nam zdobyć nocleg w Nowym Targu niż w Zakopanem i jego bezpośrednich okolicach. Aby pochodzić po górach, nie musimy oczywiście jechać w same Tatry. Gorce to są również piękne góry, a przez Nowy Targ przebiega pięć szlaków turystycznych.

Jak wcześniej wspomniano najbliżej Nowego Targu jest masyw Gorce, który zachęca do wędrówki jeszcze jedną istotną sprawą – na ich terenie zlokalizowany jest Gorczański Park Narodowy oraz Rezerwat Ścisły Bór nad Czerwonem. Gorczański Park Narodowy nie należy do największych, ale z pewnością może zostać zaliczany w poczet tych najpiękniejszych. Oprócz tego możemy zobaczyć rzadkie okazy zwierząt (a jest czym się pochwalić: niedźwiedź brunatny, wilk szary, ryś euroazjatycki, jeleń, orzeł przedni, salamandra plamista oraz inne) i niezwykle piękne krajobrazy, które związane są w dużej mierze z występującą tam roślinnością. Za najlepszy przykład można uznać łąkę krokusową, która jest jedyna w swoim rodzaju.

W Nowym Targu oprócz nart i wędrówek przez góry możemy udać się na różnego rodzaju imprezy sportowe (w tym mecze hokeja) lub zwiedzać zabytki tego pięknego miasta. Jeśli ktoś nie był w Nowym Targu wcześniej, zapewne będzie pozytywnie zaskoczony i będzie chętnie do niego wracał, aby w pełni wykorzystać jego potencjał i możliwości, jakie oferuje.

4 myśli na temat “Nowy Targ pełen możliwości”

  1. Rodzinka miała super pomysł na tego bloga, podziwiam też, że macie czas na podróżowanie i pisanie z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>