Narciarska kraina – Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to dość popularne wśród turystów miasto położone w województwie dolnośląskim. Jest to miejscowość na pewno godna polecenia jako kierunek wakacyjnych podróży czy nawet kilkudniowego wypadu za miasto. Chociaż jest ona położona w bardzo odległym zakątku Polski, to jednak warto tam pojechać chociaż raz w życiu. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie. W tych stronach mamy do czynienia bowiem nie tylko bardzo z atrakcyjnymi warunkami geograficznymi i unikatową w skali kraju florą i fauną. To także miejsce, w które warto wybrać się ze względu na ilość znajdujących się tutaj zabytków czy rewelacyjną bazę rekreacyjną, przygotowaną w szczególności z myślą o narciarzach.

Na jakie atrakcje turystyczne warto zwrócić uwagę przebywając w okolicy? O czym nie możemy zapomnieć, gdy wybieramy się do Szklarskiej Poręby? Na pewno godne polecenia są muzea. Obiektów tego typu znajduje się tutaj kilka, a tak właściwie trudno stwierdzić, które może być najciekawsze dla turystów. W Szklarskiej zlokalizowane jest Muzeum Mineralogiczne (więcej ➜) i na przykład Muzeum Tanich Win. Warto zwiedzić znajdujące się tam eksponaty. Oczywiście, w tym ciekawym mieście jest także wiele zabytków, z których najciekawsze na pewno są zabytkowe wille i pensjonaty, a także miejscowe kościoły. Na pewno warto zwrócić na nie uwagę nie tylko ze względów historycznych, ale także także i architektonicznych.

Sporą niespodzianką dla wczasowiczów są także pozostałości miejscowej huty szkła, która dzisiaj już nie spełnia swoich funkcji. Szklarska Poręba to świetne miejsce na wypoczynek z wielu względów. Kolejnym atutem tego miejsca jest z pewnością doskonale przygotowana nawet na przyjazd wielu gości baza noclegowa (noclegi Szklarska Poręba ➜ Meteor). Zabytkowe pensjonaty i nowoczesne apartamenty to świetne pomysły na nocleg, które na pewno umilą nasz pobyt w tym mieście. Jeśli planujemy wizytę w miejscu pełnym atrakcji, ciekawym turystycznie, ale i przyrodniczo, a także w miejscu, w którym po prostu nie ma czasu na nudę – Szklarska Poręba będzie idealnym rozwiązaniem. Warto więc wybrać się w tym kierunku na przykład podczas wakacji, choć Szklarska Poręba najpiękniej wygląda chyba zimą, gdy spadnie śnieg i wtedy w całym mieście panuje specyficzna atmosfera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>