Naciekawsze atrakcje w Łukęcinie i okolicach

Z okresu zimowego, w którym mogliśmy poszaleć na nartach np. w Szklarskiej Porębie [➙http://natura-2000.pl/narciarska-kraina-szklarska-poreba-966/], czas planować urlop w gorące dni.

Wakacje są okresem, w którym większość osób decyduje się na wyjazd na urlop, zwykle długo wyczekiwany. Między innymi dlatego warto zaplanować ten czas z wyjątkową starannością. Osoby lubiące wypoczywać nad wodą, powinny wybrać się do Łukęcina, czyli niewielkiego nadmorskiego letniska w województwie zachodniopomorskim., w którym nie sposób się nudzić.

Za największą atrakcję tego letniska należy oczywiście uznać plażę. Jest ona dosyć długa, szeroka i pokryta czystym piaskiem. Na morzu jest wydzielona część do pływania, gdzie chętnie zażywają kąpieli zarówno mieszkańcy miasteczka, jak również spędzający tam urlop turyści. Atutem Łukęcina jest to, że plaża nie jest tak oblegana, jak w przypadku najbardziej popularnych kurortów, dzięki czemu nawet w szczycie sezonu na plaży można tam łatwo znaleźć miejsce. Warto wspomnieć, że plaża w Łukęcinie nie jest zbytnio oddalona od części mieszkalnej miejscowości, dzięki czemu można się na nią dostać, odbywając zaledwie kilkuminutowy spacer.

Letnisko może poszczycić się jednak nie tylko plażą, lecz również bardzo malowniczym położeniem, gdyż Łukęcin jest zlokalizowany tuż przy lasach, czyli w miejscu nadającym się na odbywanie długich spacerów czy wycieczek rowerowych. Osoby lubiące spędzać sporo czasu na dwóch kółkach powinny wybrać się w trasę do jednej z miejscowości położonej nieopodal Łukęcina. Wielu turystów jest zainteresowanych odwiedzeniem oddalonego o kilka kilometrów Dziwnowa – to miejsce, które ma sporo do zaoferowania. Można stamtąd wyruszyć w rejs czy wybrać się w okolicę przystani rybackiej. Za miejsce warte odwiedzenia należy uznać także Park Miniatur i Kolejek [➙http://www.park-miniatur.pl/galeria/], w którym zwiedzający mogą zobaczyć miniatury wszystkich polskich latarni morskich, możliwe jest także podziwianie miniaturowych wersji różnego rodzaju lokomotyw oraz składów pociągów. Zwiedzanie tego Parku z pewnością okaże się interesującym przeżyciem.

Łukęcin to miejscowość nieduża, ale przyciągająca turystów za sprawą korzystnego mikroklimatu, ale także licznych atrakcji w samym letnisku oraz jego okolicy. Baza noclegowa w tym miejscu [➙http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lukecin,0.html] jest całkiem spora, można zarezerwować noclegi w obiektach różnego rodzaju, na przykład w ośrodku wczasowym, prywatnej kwaterze czy apartamencie. Ceny są oczywiście zróżnicowane, pokoi odpowiadających konkretnym wymaganiom na pewno nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>