Gąski – miasteczko wypadowe do Mielna

Gąski, z czym nam się kojarzy ten nadmorski kurort? Najwięcej osób odpowie na pewno, że z Mielnem, gdyż miejsce to stanowi świetną bazę noclegową i wypadową do tego imprezowego miasteczka. Kojarzy się również ze spokojem w nocy, ponieważ tam, jak wiadomo życie tętni 24 godziny na dobę. Mają one znakomicie rozwiniętą bazę noclegową, znajdziemy tu wiele domków, pokoi, ośrodków wypoczynkowych w znacznie niższych cenach niż w Mielnie ale o równie wysokim standardzie. Jeśli dość szybko dokonamy wyboru i rezerwacji (katalog miejsc) to nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem interesującego nas miejsca.

Kolejnym atutem Gąsek jest bardzo bliskie położenie plaży, od większości ośrodków wypoczynkowych i samego centrum miasta. Jest ona odległa o zaledwie 500 metrów, co stanowi około 5 minut spokojnego marszu. Oczywiście, jedne noclegi są położone bliżej morza – praktycznie przy samej plaży, a inne trochę dalej. Jednak wioska jest mała i z dotarciem na plażę na piechotę nie będzie żadnego problemu.

Będąc w miasteczku, oczywiście grzechem byłoby nie skorzystać z największej atrakcji w mieście czyli latarni morskiej, na którą można wejść i na jej szczycie znajduje się punkt widokowy. Co ciekawe jest to druga co do wielkości latarnia na wybrzeżu w Polsce. Jej wysokość przekracza 50 metrów. Widok z jej szczytu zapiera dech w piersiach, zarówno morski pejzaż jak i okoliczne krajobrazy lądowe to na prawdę chwile warte przeżycia.

Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na wypad do Mielna to warto jest skorzystać z parku linowego Tukan, który stanowi jedną z większych atrakcji, w szczególności dla najmłodszych turystów, ale również świetnie się bawią tam dorośli, gdyż jest wiele tras o różnej trudności. Znajduje się on zaraz przy plaży, dlatego jest to świetny pomysł na aktywny wypoczynek po długim opalaniu się na bałtyckich plażach. Znajdziemy tam aż cztery trasy, każda z nich o innym stopniu trudności, jedna jest przeznaczona typowo dla dzieci, które mają wysokość mniejszą niż 130 centymetrów. Takie maluchy wchodzą na trasę z pomocą instruktora, który troszczy się o ich bezpieczeństwo. Kolejne trzy trasy są już dla każdego. Najtrudniejsza jest kierowana dla osób, które już pewnie czują się w tego typu miejscach i są bardzo sprawne fizycznie. Wysokość momentami dochodzi do 12 metrów nad ziemią. Musimy się liczyć z tym, iż na odcinku znajdują się przeszkody oraz trzy długie zjazdy tyrolskie, jeden z nich ma aż 80 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>