Brenna i zapierające dech w piersiach krajobrazy

O każdej porze roku warto się wybrać w góry, bo w ich otoczeniu można znaleźć prawdziwy spokój. Na pewno wart odwiedzenia jest Beskid Śląski i miejscowość Brenna, która znajduje się w ich rejonie. Brenna to malutka miejscowość, która jednak wśród turystów jest bardzo znana. Okolica ta jest niezwykle malownicza, krajobrazy górskie zapierają dech w piersiach. Pogoda często dopisuje w tym rejonie, co jest dodatkowym atutem tej lokalizacji.

Oferta dla turystów jest tu mocno zróżnicowana, zarówno pod względem noclegów, jak i atrakcji miejskich. Baza noclegowa Brennej [➣meteor-turystyka.pl/noclegi,brenna,0.html] głównie opiera się na domkach letniskowych i kwaterach prywatnych. Jednak można tu także znaleźć nocleg w pensjonacie lub droższym hotelu. Ceny są dosyć umiarkowane, co jest ważną informacją dla turystów. W Brennej jest także schronisko turystyczne PTTK, które przyjmuje zarówno grupy zorganizowane, jak i prywatne osoby. Noclegi mają jedną wspólną cechę, wszystkie oferują wypoczynek w otoczeniu majestatycznych gór, pełen relaks na łamach natury, ciszę, spokój i zawsze świeże powietrze. Niezależnie od tego, jaki wybierze się nocleg, z każdego miejsca roztacza się przepiękny widok na okoliczne góry i doliny. Można nawet zauważyć wiele dzikich zwierząt i ptaków, których w tym rejonie jest bardzo dużo.

Jeśli chodzi o atrakcje dla turystów, to jest ich tu naprawdę sporo. Miłośnicy mocnych wrażeń z pewnością ucieszą się na wieść o tym, że w Brennej jest przystań kajakowa na potoku Leśnicy, gdzie organizowane są różne spływy. Jest tu kilka wyciągów narciarskich, co z pewnością uraduje amatorów zimowych szaleństw na śniegu. W Brennej działa też stadnina koni, w której można pojeździć sobie na koniach i spędzić aktywnie czas. Nie brakuje tu też szlaków turystycznych, którymi można spacerować po górach i podziwiać piękne widoki.

Wiele osób przyjeżdża tu tylko po to, by pochodzić po górach, jednak w mieście jest też kilka zabytków, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Do nich na pewno należy kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, który pochodzi z XVIII wieku. Ponadto można się tu też natknąć na chatę, która jest jeszcze starsza od kościoła, bo pochodzi z XVII wieku. Brenna jest idealnym miejscem dla turystów i to o każdej porze roku. Zawsze jest tu pięknie i przyjemnie, a noclegi są wygodne i tanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>