Białogóra – Bałtyk i Wybrzeże Słowińskie

Białogóra to niewielka wieś położona w powiecie puckim, na Wybrzeżu Słowińskim. Atrakcyjna przyrodniczo okolica sprawia, że miejscowość jest coraz bardziej popularnym kurortem nadmorskim. W pobliżu znajdziemy między innymi rezerwaty przyrodnicze Białogóra oraz Babnica, które są elementami Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Lasy, wydmy, torfowiska zachwycą nie tylko miłośników przyrody. Rezerwat przyrody Babnica posiada aż 79 gatunków porostów, z których część stanowią gatunki zagrożone i objęte ochroną. Wydmy, bory sosnowe oraz lasy dębowo- bukowe tworzą piękny krajobraz. Rezerwat Białogóra posiada liczne torfowiska, lasy bagienne oraz położone na wydmach bory bażynowe. Co ciekawe, znajdziemy tutaj między innymi wyjątkowe torfowisko typu atlantyckiego oraz wiele rzadkich gatunków roślin. Nadmorski Park Krajobrazowy dzieli się na obszar Parku oraz otuliny. W jego obrębie mieszczą się liczne ciekawe pomniki przyrody. Posiada wiele ścieżek przyrodniczych oraz szlaków turystycznych. Piękne i różnorodne widoki czekają na każdej z tras. Po drodze znajdziemy zwykle kilkanaście przystanków, które stanowią punkty widokowe lub ciekawe atrakcje przyrodnicze.

Czerwony szlak turystyczny obejmuję piękne okolice Białogóry. Ogromnym atutem turystycznym jest bez wątpienia piękna, piaszczysta plaża. Otoczona pasem lasu sosnowego, jest cichym i spokojnym miejscem. Czysta woda i strzeżone kąpielisko z pewnością pozwolą nam na swobodne korzystanie z uroków Bałtyku. Jeśli chcemy solidnie wypocząć w otoczeniu cudownej natury, wśród śpiewu ptaków i szumu morza to Białogóra jest idealnym miejscem. Pobyt tutaj nie byłby możliwy gdyby nie szeroka baza noclegowa {do znalezienia w sieci pod hasłem "noclegi Białogóra"}. Ta urocza miejscowość daje nam wiele możliwości. A jakie noclegi Białogóra może zaproponować gościom? We wsi mieszczą się liczne domki letniskowe i kempingi, które pozwolą nam jeszcze bardziej poczuć piękno natury i zaznajomić się z tutejszą przyrodą. Jeśli ta możliwość nie do końca nam pasuje, możemy spokojnie wybrać odpowiednie miejsce w przytulnym hotelu, pensjonacie czy tez pokoju gościnnym. Białogóra leży pomiędzy Władysławowem, a Łebą. W każdej chwili możemy udać się na wycieczkę do okolicznych miast. Mierzeja Helska {zobacz w sieci pod hasłem "Mierzeja Helska"} oraz Wybrzeże z pewnością zaoferują nam wiele cennych atrakcji, gdy już poznamy wszystkie zakątki Białogóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>